TNPW060347R5FHTA
Mfr.Part #
TNPW060347R5FHTA
Description
RES 47.5 OHM 1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Military
Resistance :
47.5Ohms
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power Rating :
100mW
Published :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±1%
Series :
TNPW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
TNPW060347R5FHTA
Vishay / Dale TNPW060347R5FHTA
TNPW Series, Thin Film, 47.5Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C