TNPW060347R5DEEA
Mfr.Part #
TNPW060347R5DEEA
Description
RES 47.5 OHM 0.5% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
13 Weeks
Contact Plating :
Tin
Ratings :
AEC-Q200
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
47.5Ohms
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TNPW e3
Datasheets
TNPW060347R5DEEA
Vishay / Dale TNPW060347R5DEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 47.5Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C