TNPW060347R5BEEN
Mfr.Part #
TNPW060347R5BEEN
Description
RES 47.5 OHM 0.1% 1/10W 0603
1 (Unlimited)
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE; PRECISION; RATED AC VOLTAGE: 75V
Weight :
2.012816mg
Contact Plating :
Tin
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Power Rating :
100mW
JESD-609 Code :
e3
Series :
TNPW e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.1%
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Height :
558.8μm
Voltage - Rated :
75V
Surface Mount :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Mounting Feature :
Surface Mount
Resistance :
47.5Ohm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
100mW
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Metric) :
Published :
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Datasheets
TNPW060347R5BEEN
Vishay / Dale TNPW060347R5BEEN
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TNPW e3 Series, Thin Film, 47.5Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C