TNPW060347R5BEEA
Mfr.Part #
TNPW060347R5BEEA
Description
RES 47.5 OHM 0.1% 1/10W 0603
Stock
12
In Stock :
12
Chip Resistor - Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated DC :
50V
Height :
558.8μm
Composition :
Thin Film
Voltage - Rated :
75V
Factory Lead Time :
13 Weeks
Case Code (Metric) :
1608
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
2011
Resistance :
47.5Ohms
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Length :
1.6002mm
Case Code (Imperial) :
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Width :
838.2μm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Supplier Device Package :
Series :
TNPW e3
Max Power Dissipation :
100mW
Datasheets
TNPW060347R5BEEA
Vishay / Dale TNPW060347R5BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 47.5Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C