TNPW060347R0DHTA
Mfr.Part #
TNPW060347R0DHTA
Description
RES 47 OHM 0.5% 1/10W 0603
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated DC :
75V
Feature :
Military
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
47Ohms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Supplier Device Package :
Series :
TNPW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Datasheets
TNPW060347R0DHTA
Vishay / Dale TNPW060347R0DHTA
TNPW Series, Thin Film, 47Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C