TNPW060347R0BYEA
Mfr.Part #
TNPW060347R0BYEA
Description
RES 47 OHM 0.1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
100mW
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Voltage - Rated :
75V
Case Code (Metric) :
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Series :
TNPW e3
Max Operating Temperature :
155°C
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
47Ohms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
TNPW060347R0BYEA
Vishay / Dale TNPW060347R0BYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 47Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C