TNPW060347R0BXEA
Mfr.Part #
TNPW060347R0BXEA
Description
RES 47 OHM 0.1% 1/10W 0603
Series :
TNPW e3
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
47Ohms
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
TNPW060347R0BXEA
Vishay / Dale TNPW060347R0BXEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 47Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C