TNPW060347R0BEEA
Mfr.Part #
TNPW060347R0BEEA
Description
RES 47 OHM 0.1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Operating Temperature :
125°C
Max Power Dissipation :
100mW
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
47Ohms
Contact Plating :
Tin
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Lead Free
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Number of Terminations :
2
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Length :
1.6002mm
Power Rating :
63mW
Series :
TNPW e3
Ratings :
AEC-Q200
Width :
838.2μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated :
75V
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Supplier Device Package :
Voltage - Rated DC :
50V
Depth :
850μm
Height :
558.8μm
Military Standard :
Not
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Pins :
2
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW060347R0BEEA
Vishay / Dale TNPW060347R0BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 47Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C