TNPW060347K5FETA
Mfr.Part #
TNPW060347K5FETA
Description
RES 47.5K OHM 1% 1/10W 0603
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±1%
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
TNPW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Military
Resistance :
47.5kOhms
Datasheets
TNPW060347K5FETA
Vishay / Dale TNPW060347K5FETA
TNPW Series, Thin Film, 47.5kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C