TNPW060347K5FEEA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW060347K5FEEA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 47.5K OHM 1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Supplier Device Package :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Contact Plating :
Tin
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Max Operating Temperature :
125°C
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±1%
Resistance :
47.5kOhms
Series :
TNPW e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Composition :
Thin Film
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Datasheets
TNPW060347K5FEEA
Vishay / Dale TNPW060347K5FEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 47.5kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C