TNPW060347K5DHEA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW060347K5DHEA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 47.5K OHM 0.5% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Factory Lead Time :
13 Weeks
Tolerance :
±0.5%
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated DC :
50V
Contact Plating :
Tin
Composition :
Thin Film
Resistance :
47.5kOhms
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Supplier Device Package :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
63mW
Series :
TNPW e3
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW060347K5DHEA
Vishay / Dale TNPW060347K5DHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 47.5kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C