TNPW060347K5DETA
Mfr.Part #
TNPW060347K5DETA
Description
RES 47.5K OHM 0.5% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Supplier Device Package :
Resistance :
47.5kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Thin Film
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Military
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Power Rating :
100mW
Series :
TNPW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
TNPW060347K5DETA
Vishay / Dale TNPW060347K5DETA
TNPW Series, Thin Film, 47.5kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C