TNPW060347K5BYEA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW060347K5BYEA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 47.5K OHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Resistance :
47.5kOhms
Ratings :
AEC-Q200
Series :
TNPW e3
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Number of Terminations :
2
Supplier Device Package :
Power Rating :
100mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
125°C
Composition :
Thin Film
Contact Plating :
Tin
Datasheets
TNPW060347K5BYEA
Vishay / Dale TNPW060347K5BYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 47.5kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C