TNPW060347K5BHEA
Mfr.Part #
TNPW060347K5BHEA
Description
RES 47.5K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Ratings :
AEC-Q200
Contact Plating :
Tin
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
100mW
Series :
TNPW e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
47.5kOhms
Datasheets
TNPW060347K5BHEA
Vishay / Dale TNPW060347K5BHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 47.5kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C