TNPW060347K5BETA
Mfr.Part #
TNPW060347K5BETA
Description
RES 47.5K OHM 0.1% 1/10W 0603
Power Rating :
100mW
Feature :
Military
Voltage - Rated DC :
75V
Tolerance :
±0.1%
Width :
850μm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Height :
558.8μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
REACH SVHC :
Unknown
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Length :
1.6002mm
13 Weeks
Case Code (Metric) :
Supplier Device Package :
Resistance :
47.5kOhms
Series :
TNPW
Max Power Dissipation :
100mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Termination :
SMD/SMT
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
Number of Terminations :
2
Contact Plating :
Lead, Tin
Datasheets
TNPW060347K5BETA
Vishay / Dale TNPW060347K5BETA
TNPW Series, Thin Film, 47.5kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C