TNPW060347K5BEEN
Mfr.Part #
TNPW060347K5BEEN
Description
RES 47.5K OHM 0.1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Termination :
SMD/SMT
Composition :
Thin Film
Mounting Feature :
Surface Mount
Resistance :
47.5kOhm
Number of Terminations :
2
Height :
558.8μm
Surface Mount :
yes
Series :
TNPW e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, LASER TRIMMABLE, PRECISION, RATED AC VOLTAGE: 75V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
75V
Construction :
Chip
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Metric) :
Factory Lead Time :
13 Weeks
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Published :
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Pbfree Code :
yes
Ratings :
AEC-Q200
Max Power Dissipation :
100mW
Contact Plating :
Tin
Voltage - Rated DC :
100V
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
TNPW060347K5BEEN
Vishay / Dale TNPW060347K5BEEN
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TNPW e3 Series, Thin Film, 47.5kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C