TNPW060347K5BEEA
Mfr.Part #
TNPW060347K5BEEA
Description
RES 47.5K OHM 0.1% 1/10W 0603
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
AEC-Q200
Max Power Dissipation :
100mW
Series :
TNPW e3
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
REACH SVHC :
Unknown
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height :
558.8μm
Length :
1.6mm
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
47.5kOhms
Case Code (Imperial) :
Weight :
2.012816mg
Case Code (Metric) :
Supplier Device Package :
Voltage - Rated DC :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Lead Free :
Lead Free
Width :
838.2μm
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated :
75V
Min Operating Temperature :
-55°C
Military Standard :
Not
Factory Lead Time :
13 Weeks
Contact Plating :
Tin
Composition :
Thin Film
Depth :
850μm
Datasheets
TNPW060347K5BEEA
Vishay / Dale TNPW060347K5BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 47.5kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C