TNPW060347K5BECN
Mfr.Part #
TNPW060347K5BECN
Description
RES 47.5K OHM 0.1% 1/10W 0603
Contact Plating :
Lead, Tin
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
75V
Factory Lead Time :
13 Weeks
Length :
1.6mm
Case Code (Imperial) :
Width :
850μm
Series :
TNPW
Max Operating Temperature :
155°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Case Code (Metric) :
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Termination :
SMD/SMT
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Military
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
47.5kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height :
450μm
Datasheets
TNPW060347K5BECN
Vishay / Dale TNPW060347K5BECN
TNPW Series, Thin Film, 47.5kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C