TNPW060347K0FHTA
Mfr.Part #
TNPW060347K0FHTA
Description
RES 47K OHM 1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Feature :
Military
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Contact Plating :
Lead, Tin
Series :
TNPW
Resistance :
47kOhms
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
100mW
Datasheets
TNPW060347K0FHTA
Vishay / Dale TNPW060347K0FHTA
TNPW Series, Thin Film, 47kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C