TNPW060347K0FEEA
Mfr.Part #
TNPW060347K0FEEA
Description
RES 47K OHM 1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Factory Lead Time :
13 Weeks
Depth :
850μm
Tolerance :
±1%
Power Rating :
100mW
Contact Plating :
Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Military Standard :
Not
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Max Operating Temperature :
125°C
Number of Terminations :
2
Length :
1.6mm
Resistance :
47kOhms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
TNPW e3
Datasheets
TNPW060347K0FEEA
Vishay / Dale TNPW060347K0FEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 47kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C