TNPW060347K0DHEA
Mfr.Part #
TNPW060347K0DHEA
Description
RES 47K OHM 0.5% 1/10W 0603
Power Rating :
63mW
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPW e3
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
47kOhms
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
TNPW060347K0DHEA
Vishay / Dale TNPW060347K0DHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 47kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C