TNPW060347K0DETA
Mfr.Part #
TNPW060347K0DETA
Description
RES 47K OHM 0.5% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Width :
800μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Height :
450μm
Length :
1.6mm
Feature :
Military
Weight :
2.012816mg
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
75V
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Tolerance :
±0.5%
Contact Plating :
Lead, Tin
Case Code (Metric) :
Power Rating :
100mW
Series :
TNPW
Resistance :
47kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Case Code (Imperial) :
Datasheets
TNPW060347K0DETA
Vishay / Dale TNPW060347K0DETA
TNPW Series, Thin Film, 47kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C