TNPW060347K0DEEA
Mfr.Part #
TNPW060347K0DEEA
Description
RES 47K OHM 0.5% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
47kOhms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Supplier Device Package :
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power Rating :
100mW
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.5%
Factory Lead Time :
13 Weeks
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
TNPW060347K0DEEA
Vishay / Dale TNPW060347K0DEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 47kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C