TNPW060347K0BYEN
Mfr.Part #
TNPW060347K0BYEN
Description
RES 47K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Depth :
850μm
Contact Plating :
Tin
Height :
450μm
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
0.1%
RoHS Status :
RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
10 ppm/°C
Length :
1.6mm
Mount :
Surface Mount
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
47kOhm
Package / Case :
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
100mW
Datasheets
TNPW060347K0BYEN
Vishay / Dale TNPW060347K0BYEN
Thin Film, 47kOhm, 0.1%,