TNPW060347K0BYEA
Mfr.Part #
TNPW060347K0BYEA
Description
RES 47K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Published :
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Contact Plating :
Tin
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Composition :
Thin Film
Ratings :
AEC-Q200
Series :
TNPW e3
Depth :
850μm
Military Standard :
Not
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
1.6mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Resistance :
47kOhms
Datasheets
TNPW060347K0BYEA
Vishay / Dale TNPW060347K0BYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 47kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C