TNPW060347K0BETA
Mfr.Part #
TNPW060347K0BETA
Description
RES 47K OHM 0.1% 1/10W 0603
Power Rating :
100mW
Resistance :
47kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Supplier Device Package :
Number of Pins :
2
Length :
1.6002mm
Feature :
Military
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Width :
838.2μm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Voltage - Rated DC :
75V
Series :
TNPW
Max Power Dissipation :
100mW
Height :
558.8μm
Tolerance :
±0.1%
Composition :
Thin Film
Lead Free :
Contains Lead
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
TNPW060347K0BETA
Vishay / Dale TNPW060347K0BETA
TNPW Series, Thin Film, 47kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C