TNPW060347K0BEEC
Mfr.Part #
TNPW060347K0BEEC
Description
RES 47K OHM 0.1% 1/10W 0603
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height :
558.8μm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
47kOhms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Length :
1.6002mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
100mW
Power Rating :
100mW
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
838.2μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW060347K0BEEC
Vishay / Dale TNPW060347K0BEEC
TNPW e3 Series, Thin Film, 47kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C