TNPW060347K0BEEA
Mfr.Part #
TNPW060347K0BEEA
Description
RES 47K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Military Standard :
Not
Width :
838.2μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Surface Mount
Length :
1.6mm
Termination :
SMD/SMT
Factory Lead Time :
13 Weeks
Supplier Device Package :
Lead Free :
Lead Free
Height :
450μm
Voltage - Rated :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Depth :
850μm
AEC-Q200
REACH SVHC :
Unknown
Number of Pins :
2
Weight :
2.012816mg
Resistance :
47kOhms
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Published :
Contact Plating :
Tin
Voltage - Rated DC :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
100mW
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
TNPW060347K0BEEA
Vishay / Dale TNPW060347K0BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 47kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C