TNPW060347K0BECN
Mfr.Part #
TNPW060347K0BECN
Description
RES 47K OHM 0.1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Feature :
Military
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
47kOhms
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Supplier Device Package :
Series :
TNPW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
TNPW060347K0BECN
Vishay / Dale TNPW060347K0BECN
TNPW Series, Thin Film, 47kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C