TNPW0603475RFHEA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW0603475RFHEA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 475 OHM 1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
100mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Contact Plating :
Tin
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Factory Lead Time :
13 Weeks
Series :
TNPW e3
Number of Terminations :
2
Composition :
Thin Film
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Supplier Device Package :
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
475Ohms
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
125°C
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
TNPW0603475RFHEA
Vishay / Dale TNPW0603475RFHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 475Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C