TNPW0603475RFETA
Mfr.Part #
TNPW0603475RFETA
Description
RES 475 OHM 1% 1/10W 0603
Resistance :
475Ohms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±1%
Feature :
Military
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Series :
TNPW
Datasheets
TNPW0603475RFETA
Vishay / Dale TNPW0603475RFETA
TNPW Series, Thin Film, 475Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C