TNPW0603475RFEEA
Mfr.Part #
TNPW0603475RFEEA
Description
RES 475 OHM 1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Factory Lead Time :
13 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Surface Mount :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Ratings :
AEC-Q200
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE; PRECISION; RATED AC VOLTAGE: 75V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Series :
TNPW e3
Power Rating :
100mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±1%
Number of Terminations :
2
Mounting Feature :
Surface Mount
Resistance :
475Ohm
Datasheets
TNPW0603475RFEEA
Vishay / Dale TNPW0603475RFEEA
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TNPW e3 Series, Thin Film, 475Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C