TNPW0603475RBECN
Mfr.Part #
TNPW0603475RBECN
Description
RES 475 OHM 0.1% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
475Ohms
Feature :
Military
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Series :
TNPW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
0603 (1608 Metric)
Published :
Datasheets
TNPW0603475RBECN
Vishay / Dale TNPW0603475RBECN
TNPW Series, Thin Film, 475Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C