TNPW0603470RFHEA
Mfr.Part #
TNPW0603470RFHEA
Description
RES 470 OHM 1% 1/10W 0603
Series :
TNPW e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
13 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Resistance :
470Ohms
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
TNPW0603470RFHEA
Vishay / Dale TNPW0603470RFHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 470Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C