TNPW0603470RFEEA
Mfr.Part #
TNPW0603470RFEEA
Description
RES 470 OHM 1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
470Ohms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Contact Plating :
Tin
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
AEC-Q200
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
TNPW0603470RFEEA
Vishay / Dale TNPW0603470RFEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 470Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C