TNPW0603470RDHEA
Mfr.Part #
TNPW0603470RDHEA
Description
RES 470 OHM 0.5% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Ratings :
AEC-Q200
Thin Film
Radiation Hardening :
No
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Contact Plating :
Tin
Series :
TNPW e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
470Ohms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW0603470RDHEA
Vishay / Dale TNPW0603470RDHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 470Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C