TNPW0603470RBETA
Mfr.Part #
TNPW0603470RBETA
Description
RES 470 OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
Number of Pins :
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
100mW
Military Standard :
Not
Resistance :
470Ohms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Number of Terminations :
2
Width :
838.2μm
TNPW
Depth :
850μm
Height :
558.8μm
Military
Length :
1.6002mm
Datasheets
TNPW0603470RBETA
Vishay / Dale TNPW0603470RBETA
TNPW Series, Thin Film, 470Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C