TNPW0603470RBEEA
Mfr.Part #
TNPW0603470RBEEA
Description
RES 470 OHM 0.1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
REACH SVHC :
Unknown
Series :
TNPW e3
Case Code (Imperial) :
Depth :
850μm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Voltage - Rated :
75V
Supplier Device Package :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
63mW
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Weight :
2.012816mg
Max Power Dissipation :
100mW
Length :
1.6mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Military Standard :
Not
Max Operating Temperature :
125°C
Number of Terminations :
2
Width :
838.2μm
Radiation Hardening :
No
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
470Ohms
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Pins :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated DC :
50V
Case Code (Metric) :
Height :
558.8μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Termination :
SMD/SMT
Composition :
Thin Film
Published :
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Contact Plating :
Tin
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
TNPW0603470RBEEA
Vishay / Dale TNPW0603470RBEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 470Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C