TNPW0603470RBECN
Mfr.Part #
TNPW0603470RBECN
Description
RES 470 OHM 0.1% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Series :
TNPW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Feature :
Military
Resistance :
470Ohms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Radiation Hardening :
No
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Supplier Device Package :
Published :
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Datasheets
TNPW0603470RBECN
Vishay / Dale TNPW0603470RBECN
TNPW Series, Thin Film, 470Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C