TNPW060346R4BEEA
Mfr.Part #
TNPW060346R4BEEA
Description
RES 46.4 OHM 0.1% 1/10W 0603
Resistance :
46.4Ohms
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Max Operating Temperature :
125°C
Number of Terminations :
2
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Width :
838.2μm
Max Power Dissipation :
100mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Series :
TNPW e3
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated DC :
50V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
1.6002mm
Contact Plating :
Tin
Composition :
Thin Film
Height :
558.8μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
TNPW060346R4BEEA
Vishay / Dale TNPW060346R4BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 46.4Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C