TNPW060346R4BECN
Mfr.Part #
TNPW060346R4BECN
Description
RES 46.4 OHM 0.1% 1/10W 0603
Feature :
Military
2
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Series :
TNPW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
46.4Ohms
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW060346R4BECN
Vishay / Dale TNPW060346R4BECN
TNPW Series, Thin Film, 46.4Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C