TNPW060346K4FHEA
Mfr.Part #
TNPW060346K4FHEA
Description
RES 46.4K OHM 1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Length :
1.6mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
46.4kOhms
Max Operating Temperature :
125°C
Composition :
Thin Film
Depth :
850μm
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
TNPW e3
Power Rating :
100mW
Supplier Device Package :
Contact Plating :
Tin
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Published :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Military Standard :
Not
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
TNPW060346K4FHEA
Vishay / Dale TNPW060346K4FHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 46.4kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C