TNPW060346K4FETA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW060346K4FETA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 46.4K OHM 1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Max Operating Temperature :
125°C
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Composition :
Thin Film
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Feature :
Military
Power Rating :
100mW
Resistance :
46.4kOhms
Series :
TNPW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Supplier Device Package :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
TNPW060346K4FETA
Vishay / Dale TNPW060346K4FETA
TNPW Series, Thin Film, 46.4kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C