TNPW060346K4FEEA
Mfr.Part #
TNPW060346K4FEEA
Description
RES 46.4K OHM 1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
100mW
Max Operating Temperature :
125°C
Series :
TNPW e3
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Tolerance :
±1%
Contact Plating :
Tin
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
46.4kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
TNPW060346K4FEEA
Vishay / Dale TNPW060346K4FEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 46.4kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C