TNPW060346K4DHEA
Mfr.Part #
TNPW060346K4DHEA
Description
RES 46.4K OHM 0.5% 1/10W 0603
Power Rating :
63mW
Resistance :
46.4kOhms
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5%
Published :
Series :
TNPW e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
50V
Contact Plating :
Tin
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Supplier Device Package :
Ratings :
AEC-Q200
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
TNPW060346K4DHEA
Vishay / Dale TNPW060346K4DHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 46.4kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C