TNPW060346K4DETA
Mfr.Part #
TNPW060346K4DETA
Description
RES 46.4K OHM 0.5% 1/10W 0603
Feature :
Military
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
100mW
Supplier Device Package :
Contact Plating :
Lead, Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
46.4kOhms
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
TNPW060346K4DETA
Vishay / Dale TNPW060346K4DETA
TNPW Series, Thin Film, 46.4kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C