TNPW060346K4BETA
Mfr.Part #
TNPW060346K4BETA
Description
RES 46.4K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Height :
558.8μm
Series :
TNPW
Length :
1.6002mm
Max Power Dissipation :
100mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
46.4kOhms
1 (Unlimited)
Width :
838.2μm
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW060346K4BETA
Vishay / Dale TNPW060346K4BETA
TNPW Series, Thin Film, 46.4kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C