TNPW060346K4BEEN
Mfr.Part #
TNPW060346K4BEEN
Description
RES 46.4K OHM 0.1% 1/10W 0603
Stock
920
In Stock :
920
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Ratings :
AEC-Q200
Case Code (Imperial) :
0603
Series :
TNPW e3
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
558.8μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Supplier Device Package :
0603
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated DC :
100V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Weight :
2.012816mg
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Length :
1.6002mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.1%
Contact Plating :
Tin
Power Rating :
100mW
Published :
Width :
838.2μm
Resistance :
46.4kOhms
Case Code (Metric) :
Max Operating Temperature :
125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
75V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Max Power Dissipation :
100mW
Datasheets
TNPW060346K4BEEN
Vishay / Dale TNPW060346K4BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 46.4kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C