TNPW060346K4BEEA
Mfr.Part #
TNPW060346K4BEEA
Description
RES 46.4K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated DC :
50V
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height :
558.8μm
Factory Lead Time :
13 Weeks
REACH SVHC :
Unknown
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
46.4kOhms
Max Operating Temperature :
125°C
Number of Terminations :
2
Termination :
SMD/SMT
Published :
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
75V
Weight :
2.012816mg
Width :
838.2μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Contact Plating :
Tin
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
63mW
Ratings :
AEC-Q200
Series :
TNPW e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Length :
1.6002mm
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Power Dissipation :
100mW
Datasheets
TNPW060346K4BEEA
Vishay / Dale TNPW060346K4BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 46.4kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C