TNPW060346K4BECN
Mfr.Part #
TNPW060346K4BECN
Description
RES 46.4K OHM 0.1% 1/10W 0603
Resistance :
46.4kOhms
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated :
75V
Contact Plating :
Lead, Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TNPW
Length :
1.6mm
Depth :
850μm
Feature :
Military
Military Standard :
Not
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Metric) :
Height :
450μm
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Composition :
Thin Film
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
850μm
Datasheets
TNPW060346K4BECN
Vishay / Dale TNPW060346K4BECN
TNPW Series, Thin Film, 46.4kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C